Розпочався осінній призов на строкову військову службу

Із 1 жовтня по 31 грудня 2019 р. в Україні триватиме призов на строкову військову службу, відповідно до Указу Президента.

Зазначається, що призовниками є придатні за станом здоров'я громадяни, яким на момент відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та особи до 27 років, які не мають права на звільнення. Ті, кому виповнилося 18-19 років, також можуть піти служити в армію, але на добровільній основі.

Термін служби в армії, згідно із законом "Про військовий обов'язок і військову службу" для юнаків, які не мають вищої освіти, становить 18 місяців, для тих, хто має ступінь спеціаліста або магістра - 12 місяців.

За розпорядженням Президента України відправляти «строковиків» у зону бойових дій не будуть.

Призовникам, яким надійшла повістка про прибуття на призовну дільницю, зобов'язані прибути до військового комісаріату в термін, зазначений у повістці. Неотриманяя повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Тому у разі, якщо повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов'язані з'явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Пезидента України за адресою: м. Стрий, вул. Нижанківського, 6 Стрийський ОМВК.

Громадяни, які ухиляються від призову на строкову військову  службу і не з'являються без поважних причин до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно з законодавством України (ст. 335 ККУ).

Additional information